Випробування сталевого прототипу прикордонної стіни Трампа завершилися невдачею – ЗМІ

Востаннє випробування обіцяної Трампом стіни проводили наприкінці 2017 року

Міністерство внутрішньої безпеки США провело випробування прототипів сталевих рейок, із яких планували побудувати стіну на кордоні з Мексикою, повідомив 11 січня телеканал NBC.

За даними каналу, випробування закінчилися невдало. Військовослужбовцям і прикордонникам удалося зруйнувати стіну за допомогою звичайних будівельних інструментів.

Загалом було створено вісім прототипів стіни. Усі вони виявилися вразливими. Востаннє випробування проводили наприкінці 2017 року.

Прес-секретар міністерства внутрішньої безпеки Кеті Волдман заявила, що стіну посилено матеріалами, які вимагають часу та безлічі промислових інструментів для злому. На її думку, це дасть можливість агентам прикордонної служби США відреагувати на спробу вторгнення порушників. Окрім того, у разі пошкодження одного зі сталевих стовпів його можна швидко й відносно недорого відремонтувати.

Ідею побудувати стіну на кордоні з Мексикою Трамп озвучував під час своєї передвиборчої кампанії. Він стверджував, що багато нелегальних мігрантів, які прибувають у США через мексиканський кордон, є злочинцями. У січні 2017 року Трамп заявив, що всі витрати з американського бюджету на будівництво стіни на кордоні з Мексикою вона відшкодує пізніше. У Мексиці заявили, що не будуть "платити за цю дурну стіну".

11 грудня 2018 року Трамп пообіцяв зупинити роботу американського уряду, якщо фінансування будівництва стіни не буде внесено до пакета державних витрат. 22 грудня розпочався так званий шатдаун – у США припинили роботу деякі державні установи після того, як законодавці не змогли знайти вихід із бюджетного глухого кута. Трамп пообіцяв тривалий урядовий шатдаун, якщо демократи не погодяться виділити $5,7 млрд на будівництво стіни.

25 грудня Трамп заявив, що підписав контракт на будівництво ділянки стіни на кордоні з Мексикою. Він пригрозив закрити кордон із Мексикою в разі, якщо Конгрес не виділить коштів на будівництво.

6 січня 2019 року Трамп повідомив, що стіна на кордоні США з Мексикою буде сталевою, а не бетонною.

Президент США не відкидаав, що може оголосити надзвичайний стан, щоб добитися фінансування будівництва стіни в обхід Конгресу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-viprobuvannja-stalevogo-prototipu-prikordonnoji-stini-trampa-zavershilisja-nevdacheju-652338.html”