Глава Пентагону про Керченську кризу: Росії не можна довіряти

 Джеймс Меттіс прокоментував агресію РФ в Керченській протоці

Глава Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що Росії "наразі не можна довіряти", оскільки вона "не тримає слово" і порушує укладені нею ж самою раніше домовленості.

Коментуючи агресивні дії РФ в Керченській протоці, Меттіс сказав, що це — кричущий випадок порушення міжнародного права, повідомляє Радіо Свобода.

Він нагадав, що між Росією і Україною існує договір, який, на його думку, був цього разу порушений російською стороною.

Меттіс також солідаризувався з позицією генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга, який від імені Альянсу раніше закликав Росію звільнити моряків і повернути Україні кораблі.

Дивіться також

  • "Росія має заплатити". Українські кораблі захоплені в Азовському морі, на порядку денному — воєнний стан

Нагадаймо, вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ був пошкоджений буксир ВМС України.

У Федеральній службі безпеки РФ звинуватили українську сторону в "небезпечних маневрах" під час заходу в "закриту акваторію територіального моря РФ". Україна відкидає ці звинувачення, заявляючи, що судна діяли в межах закону.

В цей же день українські кораблі були обстріляні та захоплені російським спецназом. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків. Наразі в окупованому Криму "судять" 24 українських моряків.

Дивіться також

  • Зберегли вірність присязі. Що відомо про українських моряків, захоплених Росією

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів.

Дивіться також

  • У 10 областях України вводять воєнний стан. Що це означає на практиці? 10 карток

Воєнний стан: текст документа

Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/hlava-pentahonu-pro-kerchensku-krizi-rosiji-ne-mozhna-dovirjati-2510220.html”